من قربانی شایعه شورای شهر بابل هستم!

رنجی که خودم و خانواده ام کشیده ایم، توصیف ناپذیر است. من کوتاه نمی آیم. الان هم به دستگاه های اطلاعاتی شکایت نموده ام.

من قربانی شایعه شورای شهر بابل هستم!

به گزارش خبرنگاران، روزنامه همشهری نوشت: ریحانه درفشی؛ این نامی است که در این چند روزه بیش از نام هر زن ایرانی دیگری در سایت های خبری سرچ گردیده. نام درفشی نه روزهایی که او در سالن های کاراته مازندران مربیگری می کرد و نه در روزهایی که در مسابقات داخلی و آسیایی داوری نموده بود، به این اندازه در دهان ها نچرخیده بود. یک شایعه نام او را سر زبان ها انداخته. شایعه از روزی که فساد اخلاقی اعضای شورای شهر بابل علنی شد، به راه افتاد. خبر این بود که 5نفر از اعضای شورای شهر بابل با یک زن ارتباطات نامآغاز داشته اند و این زن با عکس ها و فیلم هایی که از این رابطه ها گرفته، از اعضای شورای شهر اخاذی می نموده است. فعالیت این زن در آتلیه عکاسی دلیلی شد تا نام ریحانه درفشی در شایعات دیده گردد. درفشی درجه داوری آسیا را دارد و صاحب آتلیه عکاسی در بابل است. او در گفت وگو با همشهری از روزهای بدی که داشته صحبت نموده است.

کی این شایعه به گوش خودتان رسید؟

تقریبا آخرین نفری که شنید، خودم بودم. نخستین روزهایی بود که ماجرای شورای شهر پیش آمده بود. آقای چالاکی، دبیر هیأت کاراته استان، دفتر آقای منوچهری بود که با من تماس گرفت. منوچهری هم معاون اداره کل ورزش استان مازندران است و هم سرپرست هیأت کاراته. آقای چالاکی پرسید، حالتان خوب است، مسئله ای ندارید؟ بعد هم گفت شما آن کسی بودی که با دوستان شورای شهر... که یک دفعه گفت آن خانم که زندان است و الان نمی تواند تلفنش را جواب بدهد. من استرس گرفتم که چه گردیده.

یعنی تا آن زمان از اتفاقی که در شورای شهر افتاده بود، خبر نداشتید؟

نه اصلا. غروب با مسئولان هیأت تماس گرفتم تا ببینم این شایعه را از کجا شنیده اند. یکی از همشهری هایم که در کاراته فعال بود، خبر را به آنها داده بود. تا به او زنگ زدم، به تته پته افتاد. یک ساعت بعد که خودش را جمع و جور نموده بود، تماس گرفت. به دروغ گفت برای عکاسی جایی رفته و آنجا از یکی از مشتریان شنیده بود. من تا آن زمان باز هم نمی دانستم که داستان چه هست. یکی دو روز بعد که امام جمعه بابل درباره این ماجرا صحبت کرد و دوستان و آشنایان یکی یکی آغاز کردند به زنگ زدن، تازه متوجه شدم که موضوع چیست.

شوکه نشدید؟

خیلی. اسم درفشی را سرچ زده بودند و زیر عکس من در صفحه ورزش بانوان نوشته بودند کسی که سوت داوری را به شهدای مدافع حرم اهدا نموده بود، اعضای شورای شهر بابل را فنا داده. از آن روز دیگر روزگارم سیاه و خانه ما عزاخانه شد.

متاهل هستید؟

نه مجردم. جالب است آن خانمی که متهم است، همسر دارد و اسمش هم رقیه است. من با مادر و برادرم زندگی می کنم؛ خیلی اوضاع بدی داشتم.

شکایت تان به نتیجه ای رسیده؟

خیلی امیدوارم. چون اسم شهدای مدافع حرم در میان است و من سوت داوری ام را به آنها تقدیم نموده ام، انتظار می رود از این حرکت آرمانی حمایت گردد. با خیلی ها صحبت کردم و گفتند شما از چهره های شهر هستید و حتما یاری می کنیم.

پس شکایت منتفی نیست؟

نه اصلا. رنجی که خودم و خانواده ام کشیده ایم، توصیف ناپذیر است. من کوتاه نمی آیم. الان هم به دستگاه های اطلاعاتی شکایت نموده ام.

امیدی به پیگیری آنها هست؟

خیلی امیدوارم.

فدراسیون کاراته و اداره کل تربیت بدنی مازندران به قضیه ورود نموده اند؟

از فدراسیون خانم باقری، نایب رئیس زنان تماس گرفته بود، سال ها استاد من بود و قرابت قلبی به هم داریم. توصیه کرد از هر طریقی که می گردد شکایتم را پیگیری کنم و گفت که حمایتم می نمایند. همین که کنارم هستند، به من روحیه می دهد. اداره کل به این موضوع ورود ننموده است ولی اهالی کاراته خیلی حمایتم نموده اند.

به کسی هم شک دارید؟

یکی را می شناسم که تکیه کلامش به فنا داد است. اتفاقا یکی دو روز پیش در مسابقات جویبار بودیم، تا گفتم به یکی با این تکیه کلام مشکوک هستم، همه کسانی که کنارم بودند اسمش را بردند.

چرا این کار را نموده، مشکل شخصی با شما دارد؟

چند مشکل به موازی هم هست؛ فقط می توانم بگویم که آدم بیماری است.

بعضی ها نگاه مثبتی به این قضیه دارند، می گویند مظنون دستگیر گردیده و اسمش هم تعیین است. این شایعه به معروفیت شما و آتلیه شما در بابل یاری کرد.

نه اصلا این طور به این قضیه نگاه نمی کنم. رنجی که ما کشیدیم، ارزش شناخته شدن را نداشت. من یکی از قدیمی ترین آتلیه های شهر را دارم و از نخستین زنانی هستم که در بابل عکاسی می کنم و آتلیه دارم. شخصیت اجتماعی و ارتباطات خوبی با همه دارم. قبول کنید کسی که 15 سال قبل در آتلیه من عکس گرفته وقتی خبر را بشنود می گوید این همانی است که از من عکس گرفت. فقط خبر را می بیند و اگر تکذیبیه هم به دستش برسد باز هم خبر را قبول می نماید نه تکذیبیه اش را. آبرویی که از من رفت، خیلی من و خانواده ام را اذیت کرد و با چیزی نمی گردد جبرانش کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "من قربانی شایعه شورای شهر بابل هستم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با من قربانی شایعه شورای شهر بابل هستم!

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید